Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Centrum Profilaktyki w Giżycku

CPUIS wzięło udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania

 

W piątek (29.09.2023r.) w Przedszkolu Miejskim nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku odbyło się spotkanie z najmłodszymi w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. To w tym dniu przedszkolaków odwiedziły przedstawicielki: Centrum Profilaktyki Uzależnień  i Integracji Społecznej w Giżycku, Uniwersytetu III Wieku oraz Wojskowej Biblioteki 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Akcja została przeprowadzona m.in. w ramach kampanii „Cała Polska Czyta dzieciom”.  Na początku spotkania Panie przeczytały maluchom literaturę nawiązującą do przygotowanego przez dzieci przedstawienia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Następnie każda grupa mogła posłuchać swoich  ulubionych bajek już w swoich salach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały  i oglądały z ciekawością kolorowe ilustracje. Głośne czytanie maluchom bardzo się podobało i chętnie wypowiadały się na temat przygód przedstawionych bohaterów. 

Każdego roku przedstawiciele CPUIS oraz Uniwersytetu III Wieku aktywnie włączają się w akcję głośnego czytania, które ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i propagowanie takich wartości jak odwaga, przyjaźń i odpowiedzialność.  

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: