Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Centrum Profilaktyki w Giżycku

Za nami koniec wakacji i „Bajkowego lata ze Świetlicą”, podsumujmy co się działo

Minęły już wakacje, ale wspomnienia z nich zostaną na dłużej. Zadbało o nie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. Jak co roku w każdy czwartek przez całe wakacje organizowane były imprezy z cyklu „Bajkowe lato ze Świetlicą”. W tym czasie wiele się działo, i to w różnych miejscach. Ponieważ bajkowe  czwartki odbywały się między innymi na Plaży Miejskiej, przy Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku, na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku oraz na Wzgórzu św. Brunona.  

W tej wakacyjnej przygodzie udział wzięło wiele dzieci i  ich rodziny, odwiedzały nas także maluchy z giżyckich przedszkoli i turyści przebywający w  naszym  mieście.  Podczas spotkań na maluchów czekało wiele atrakcji i zabaw. Już pierwsze spotkanie rozpoczęło się od ciekawego przedstawienia  pt. OPOWIEŚCI STAREGO KREDENSU oraz animacje pod hasłem CUKIERNIA PANA MARCEPANA I MADAME LUKIER, przygotowane przez aktorów z Teatru pod Orzełkiem. Kolejnym naszym czwartkowym gościem był cyrk Partolinii, który bawił dzieci wesołymi skeczami. Nie zabrakło klaunów, Rupherta i Rico. Ten wspaniały duet, dwukrotnie odwiedził nasze dzieci, spektaklem pt. Cyrk przyjechał do Miasteczka” oraz „Ja nie chcę do szkoły”. Następnie najmłodsi  wzięli udział w Jarmarku Artystycznym,  animatorki w pirackim wydaniu zachęcały uczestników do różnych zabaw. Nie zabrakło takich  zajęć jak tworzenie bransoletek z kolorowych koralików,  warsztatów hortiterapii polegających na  różnorodnych pracach związanych z ogrodem i  zielenią, wyplatanie łódeczek. Eventosfera to kolejna atrakcja, której nie mogło zabraknąć. Były bańki mydlane, konkursy, wesołe piosenki, tańce, festiwal kolorów,  zjeżdżalnie oraz trampoliny. Szczudlarze i ścianka  wspinaczkowa to wszystko zapewnili dzieciom animatorzy w szóstym spotkaniu bajkowego lata. A na zakończenie wakacji spotkaliśmy się przy wspólnych zabawach pod hasłem „Wakacje z  Ekologią”. Wówczas gościliśmy przedstawicieli Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku oraz Nadleśnictwa Giżycko.

Każda impreza  cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i ich opiekunów. Było bajkowo i kolorowo, a wśród wspaniałych zabaw, ciekawe gry, konkursy, tańce, wesołe piosenki, deszcze baniek mydlanych, malowanie włosów i buziek. Przedstawienia naszych gości były pełne humorów, muzyki, kolorowych kostiumów.  Wszyscy super się bawili, a na zakończenie otrzymywali elementy odblaskowe i małą słodycz, które przekazywała Pani Ewa Ostrowska Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku .

Dzieci, które spędzały wakacje w Świetlicy oraz Pełnej Chacie korzystały z wielu dodatkowych atrakcji przygotowanych przez opiekunów. To między innymi zajęcia plastyczne, zabaw na podwórku, wycieczki. 

Świetlica Socjoterapeutyczna – dzieci już na początku wakacji udały się do Parku Linowego Wiewióra, gdzie miały możliwość aktywnego spędzenia czasu. Następnie  odwiedziły pracownię Ceramiczną Ogniem Malowaną, która znajduje się w Giżycku.  Podczas zajęć wykonały różne przedmioty-naczynia. Miła Stajnia w miejscowości Jeziorko, to kolejna atrakcja przygotowana przez Świetlicę. Była lekcja jazdy konno, ognisko i wiele zabaw na podwórku. Podopieczni również wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Sportów Wodnych w „Zofiówka” w Rynie. Gdzie mogli skorzystać z różnych sprzętów wodnych. Wiele radości przyniosła wycieczka do ZOO Safari. To tu mogli podziwiać wspaniałe widoki, a nawet pozjeżdżać na dętkach. Wiele radości przyniosła też wycieczka do Mazurolandii- Parku Miniatur Warmii i Mazur.

Oprócz wycieczek podopieczni mieli okazje korzystać z ciekawych  warsztatów, między innymi  wyplatali łódeczki , tworzyli breloczki, wyrabiali własną pizzę. Nie brakowało  wspólnych zabaw i integracyjnych gier.

Klub „Pełna Chata” – dzieci wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez osoby reprezentujące firmę Prosto z Młynka. Podczas zajęć miały okazję zobaczyć proces powstawania słodkości, a nawet same wykonać pyszne lizaki. Następnie Pełna Chata udała się do Muzeum Indian w Spytkowie, gdzie odkrywała kolekcję oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, przedmiotów obrzędowych itp. Ponadto na dzieci czekały ciekawe gry zabawy indiańskie, takie jak strzelanie z łuku , rzut włócznią czy pokonywanie toru przeszkód. Przy muzeum znajdował się też Chlebowy Domek, w którym uczestnicy własnoręcznie formowali i wypiekali własne bułeczki. „Miedzy nami Żywiołami”, to premiera filmowa, na którą podopieczni wybrali się do kina w Ełku, a następnie czekała na nich super zabawa na basenie w Mosir Ełk Basen. W ich planach znalazła się również wycieczka do Miłej Stajni w miejscowości Jeziorko. Każdy skorzystał z lekcji jazdy konno, a później z wielu atrakcji przygotowanych przez opiekunów. Nie pominęli wycieczki do Mazurolandii- Parku Miniatur Warmii i Mazur, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Wycieczki to nie wszystko, bo były również gry i zabawy. A tam między innymi zajęcia integracyjne, warsztaty dogoterapii, zajęcia biblioteczne, biodynamiczne terapie naturalne  czy  wyjścia nad wodę.

To wszystko sprawiło, że uczestnicy zarówno Świetlicy jak i Pełnej Chaty na nudę nie mogli narzekać, a wręcz przeciwnie świetnie się bawili i długo będą wspominać bajkowe lato.     

Do zobaczenia w przyszłym roku! Atrakcji nie zabraknie i na pewno będzie wesoło i kolorowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: