Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Inauguracja GUTW 1.10.2018

Inauguracja kolejnego, dziewiątego już roku akademickiego GUTW, odbędzie się            1 października br. o godz. 12.00 w sali Giżyckiego Centrum Kultury. Na inauguracji zostanie przedstawiony terminarz zajęć i plan wykładów.
Od następnego dnia do 5.10.2018 trzeba będzie się udać do biura Centrum Profilaktyki w Urzędzie Miejskim pok. 4 c po fakturę i dopiero z opłaconym czesnym (kwota nie została zmieniona - 40 zł/osoba) będzie się można zgłosić do Klubu Seniora w celu zapisania się na poszczególne zajęcia. Początek zajęć 22 października.

Osoby, które są nowe i dopiero chciałyby przystąpić do naszej uczelni, mogą wcześniej zgłosić się po deklarację i uzyskać informacje o planowanych zajęciach, jednakże zapisać się będą mogły także po inauguracji na powyższych zasadach. Po informacje należy zgłaszać się do Klubu Seniora, ul. Królowej Jadwigi 9 b.


Zapraszamy!

 

Informacje o GUTW:

Seniorze,
Na nudę nie ma lepszego leku, niż Giżycki Uniwersytet III Wieku!
Giżycki UTW ma już 8 lat i cieszy się wciąż nie słabnącą popularnością. Od dwóch lat liczba studentów utrzymuje się na poziomie 340. W każdym semestrze dochodzi ok. 30 nowych osób, część bierze „urlop dziekański” - czyli robi przerwę w nauce z powodów zdrowotnych lub innych.
Giżycka uczelnia dla seniorów działa w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, którym kieruje Ewa Ostrowska. W pracach na rzecz GUTW wspiera ją pracownik Klubu Seniora Anna Danilewicz. Głos doradczy mają również dwa „ciała” społeczne – Rada Programowa i Rada Słuchaczy. Patronem GUTW jest Burmistrz Giżycka. Celem działania Uniwersytetu jest realizacja idei doskonalenia się przez całe życie oraz umożliwienie miłego, twórczego i ciekawego spędzenia wolnego czasu. Uniwersytet umożliwia dokształcanie i rozwój zainteresowań wszystkim mieszkańcom Giżycka w wieku 50 +, nieczynnym zawodowo, niezależnie od dotychczasowego wykształcenia.
Zajęcia dla seniorów finansowane są głównie z budżetu miasta, studenci ponoszą jedynie symboliczną opłatę 40 zł za semestr.
Oferta dla studentów jest niezwykle bogata. Zajęcia organizowane są w ramach ogólnych wykładów – organizowanych raz na dwa tygodnie i kół zainteresowań. Tych ostatnich jest tak dużo, że pilny student może spędzić na uczelni czas praktycznie od poniedziałku do piątku od rana do późnego popołudnia. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie – są zajęcia sportowe, hobbystyczne, naukowe, artystyczne, lektoraty i zajęcia rozwijające pasję. Wymieniając po kolei: zajęcia komputerowe, językowe – angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, włoski, turystyka, nordic walking, boccia, gimnastyka z elementami aikido, taniec towarzyski, latino solo, rytmika, chór, piosenka biesiadna, literatura i film, sekcja szachowa i brydż, fotografia, sztuki piękne, rękodzieło, trzy sekcje teatralne (Formacja Teatralna na Luzie, sekcja etyki, Scena Słowa), pływanie, joga, salonik polityczny, gimnastyka umysłu i psychologia, sekcja rowerowa. Ogółem prawie 40 kół zainteresowań. Jest więc w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Przez cały rok organizowane są także wycieczki, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, imprezy integracyjne.
Studenci chętnie włączają się w życie kulturalne miasta, ale także reprezentują swoje umiejętności sportowe i artystyczne na różnego rodzaju przeglądach w innych miastach.

Jesteś tutaj: