Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Występ na Festiwalu Chórów w Wydminach 30.06.2018

W dniach 30 czerwca – 1 lipca br. odbyły się  Dni Wydmin. Główne obchody rozpoczęły się XVII Festiwalem Chórów Seniora w sobotę 30 czerwca na placu Rynek.  Giżycki Uniwersytet III Wieku otrzymał zaproszenie do udziału w Festiwalu.

Na scenie wystąpiły chóry: „Legenda” ze Stawigudy, „Moderato” z Barczewa, „Pojezierze” z Ełku, Oleckie Echo z Olecka, „Mazury” ze Starych Juch, Nauczycielski Chór Kameralny działający w ramach Giżyckiego UTW  oraz „Lira” z Wydmin.

Nasz chór zaprezentował sie w repertuarze popularnym i biesiadnym. Panie chórzystki pod kierunkiem dyrygenta Hendyka Gierwela zaśpiewały trzy utwory: "Z gitarą przez świat", "Potrzeba miłości" i "Słońce Jamajki". Tradycją festiwalu jest wykonanie przez wszystkie chóry wspólnej pieśni. W tym roku była to pieśń „Cześć polskiej ziemi, cześć” w hołdzie dla 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. W podziękowaniu za wspaniałe występy chóry otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy. Chórowi towarzyszyła w Wydminach dyrektor CPUIS Ewa Ostrowska.

Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wydminach za zaproszenie.

 

 

 

Jesteś tutaj: