Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Zaproszenie do badania nt. pamięci prospektywnej

Otrzymaliśmy prośbę doktorantki z Uniwersytetu Jagiellońskiego z prośbą o wypełnienie przez naszych studentów ankiety do badania na temat pamięci prospektywnej. Ankieta jest bardzo interesująca, poza pytaniami zawiera sporo wiedzy na temat  naszego codziennego zachowania.

Ankieta jest na stronie  www.prospektywna.pl

Zachęcamy do wypełnienia! A poniżej treść listu pani doktor.

 

 

Chciałam zaprosić Studentów Państwa Uniwersytetu III Wieku na badanie pamięci dotyczącej ich zamiarów. Jestem doktorantką w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i badanie to jest częścią mojego projektu doktorskiego. Ponieważ wstępne wyniki tego badania są bardzo interesujące, po rozszerzeniu badania o kolejne osoby, mam nadzieję zaprezentować je na konferencji "Stymulacja i wspomaganie rozwoju człowieka w biegu życia" (Kraków, 7-8.06.2018).

Miałam przyjemność prowadzić zajęcia dla studentów Uniwersytetu III Wieku przy UJ i stąd wiem, że jest to grupa ludzi niezwykle otwarta, ciekawa świata i siebie.

Badania są internetowe, więc oczywiście tylko część osób będzie w stanie wziąć w nich udział, chociaż wiem, że wielu Studentów korzysta z komputera i internetu. Badania dotyczą pamięci prospektywnej, czyli zamiarów, które każdy sobie ustala i potem realizuje. Wszyscy uczestnicy otrzymują podczas badania informacje na temat tego, jak funkcjonuje pamięć prospektywna, dlaczego czasami zapominamy o różnych rzeczach oraz co można zrobić, aby lepiej o nich pamiętać. Więc jest tu też element edukacyjny i rozwojowy. Ponadto po zakończeniu badań każdy otrzyma swoje wyniki w porównaniu do innych osób z jego grupy wiekowej.Pozdrawiam,

Kaja Szarras-Kudzia
--
Applied Memory Research Laboratory | Institute of Psychology
Faculty of Philosophy | Jagiellonian University

Jesteś tutaj: