Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Relacja z wręczenia Szlachetnej Paczki

Studenci, wykładowcy, koordynator i dyrektor  Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku z niezwykłym zaangażowaniem włączyli się w świąteczną pomoc potrzebującym w ramach Szlachetnej Paczki. Dzięki zebranym darom i funduszom, udało się przygotować mega paczkę dla wybranej rodziny. Wśród prezentów znalazły się m.in: laptop, poduszki, koce, kołdry, artykuły papiernicze, słodycze, kawa, herbata, klocki lego i zabawki. Wartość paczki można wycenić na ok. 3000 zł. Do zbiórki włączyła się też pani Renata Morawska z firmy Arena Meble, która ofiarowała krzesło obrotowe do biurka.

Otrzymaliśmy relację od wolontariusza Szlachetnej Paczki z wręczenia prezentu. Niech ta relacja będzie podziękowaniem dla wszystkich, którzy się włączyli w przygotowanie paczki.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Było PIĘKNIE! Młodszy z chłopców na widok krzesełka z motywem w auta omal nie oszalał! Starszy zaniemówił na widok laptopa! Były też klocki LEGO, które okazały się przepięknym prezentem. Mama była zaskoczona, że młodszy syn mimo swoich problemów związanych z autyzmem tak świetnie radził sobie z układaniem klocków. Pani Kasia była bardzo wzruszona, zakręciła się łezka w oku i jak nas przytuliła to tak mocno i szczerze... że nie widziałam jeszcze takiej wdzięczności. Wiem, już nie tylko wierzę, że rodzina nie zmarnuje żadnego z darowanych im przedmiotów. Pani - głowa rodziny zaskoczyła mnie. W trakcie pierwszych spotkań sprawiała wrażenie osoby zamkniętej, ale podczas wręczenia prezentów okazało się, że również wobec obcych (wolontariuszy) potrafi być ciepła, życzliwa i bardzo wdzięczna. Już następnego dnia zadzwoniła do mnie i stwierdziła, że fajnie że w Giżycku podejmowane są takie inicjatywy i że bardzo możliwe, że sama zdecyduje się na udział w Szlachetnej Paczce tym razem jako wolontariusz.
Co chce przekazać wolontariusz?
Na oficjalnym otwarciu magazynu miałam okazję już podziękować. Życzę wesołych, radosnych świąt Bożego Narodzenia i wspaniałego, pełnego nowych wyzwań roku 2018.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Wspaniale, że ludzie potrafią się tak złączyć we wspólnej sprawie. "Nie spodziewaliśmy się takiej hojności i dobroci ze strony obcych osób. To piękne i potrzebne przedmioty. DZIĘKUJEMY! Sprawili Państwo, że te święta z pewnością będą weselsze i cieplejsze. "

Poniżej fotorelacja z pakowania i transportu paczek do magazynu w Ekomarinie. Za pomoc w transporcie dziękujemy panom Marcinowi Kozłowskiemu i Mariuszowi Zajączkowskiemu z Giżyckiego Centrum Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: