Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

GUTW dla Szlachetnej Paczki - pomoc rodzinie

Zapraszamy do włączenia się w projekt Szlachetna Paczka. Jest to akcja ogólnopolska, która ma na celu pomoc konkretnym rodzinom. Ponieważ skompletowanie całej paczki może być trudnością dla jednej osoby, proponujemy pomoc w ramach naszego GUTW. Każdy z nas może włączyć się w takim zakresie, w jakim może. Pomocą będzie zakup poszczególnych rzeczy, pomocą będzie też np. pakowanie lub przewiezienie rzeczy do magazynu.

W porozumieniu z opiekunem rodzin z Giżycka, wybrana została rodzina pani Katarzyny. Poniżej opis rodziny i opis potrzeb. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie paczki, proszone są o kontakt z dyrektor Ewą Ostrowską 87 429 13 36. Dary będzie można przynosić do biura Centrum Profilaktyki w Urzędzie Miejskim  lub zostawiać w Klubie Seniora. Czasu nie mamy zbyt dużo, bo do 9 grudnia.

Więcej informacji o Szlachetnej Paczce www.szlachetnapaczka.pl

 

Pani Katarzyna (40 l.) samodzielnie wychowuje dwóch synów: 17-letniego Kubę i 8-letniego Tomka.

Pani Kasia jeszcze kilka lat temu była aktywną, odnoszącą sukcesy w pracy kobietą. Po urodzeniu młodszego syna zauważyła, że maluch nie rozwija się prawidłowo. Droga do poznania diagnozy była długa, bolesna i niestety kobieta musiała przebyć ją sama, bez wsparcia ze strony byłego męża. Tomek zmaga się z autyzmem i wymaga stałej opieki co nie pozwala na podjęcie pracy przez panią Kasię. Dodatkowo na rodzinę spadła kolejna trudna wiadomość - u Kuby wykryto nowotwór. Na szczęście jest już zdrowy, silny i pełen ambicji - po zdaniu matury chciałby rozpocząć studia na Politechnice Warszawskiej. Rodzina utrzymuje się z zasiłku rodzinnego (360 zł), alimentów (1000 zł) oraz wsparcia programu 500+. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i raty kredytu zaciągniętego na leczenie starszego syna zostaje 420 zł na osobę miesięcznie.

Widać, że cała trójka bardzo się kocha. Starszy z chłopców osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce i marzy o studiach. Jest bardzo uprzejmy, kulturalny i skromny. Tomek na co dzień jest wesołym, uśmiechniętym chłopcem, który uwielbia rysować! W opiece nad nim pomaga mamie Kuba. Pani Kasia mimo trudnej sytuacji stara się pomagać w różny sposób innym rodzinom borykającym się z podobnymi problemami. Wspólnie spędzony czas mama i synowie celebrują i nie wyobrażają sobie bez siebie życia.

Wśród najważniejszych potrzeb pani Katarzyna wskazała fotel do biurka. Ten, którego rodzina używa dotychczas jest już mocno zniszczony. Laptop, który posiadają ma uszkodzony monitor, a także musi mieć podłączoną dodatkową klawiaturę. Poprosiliśmy o opinię informatyka, który zdiagnozował, że sfatygowanemu sprzętowi nie daje zbyt wiele czasu. Biorąc pod uwagę, że Kuba marzy o podjęciu studiów to jest to spełnienie marzeń nie tylko jego, ale wszystkich domowników. Materiały szkolne pozwolą Kubie dobrze wystartować na studiach, a Tomkowi rozwijać swoją umiejętność rysowania.

 

Potrzeby rodziny

I Żywność trwała:

II Środki czystości i artykuły higieniczne

 

IV Materiały szkolne:

V Wyposażenie mieszkania:

VIII Szczególne upominki:

Krzesło do biurka te, które posiada rodzina jest już wyeksploatowane ze starości
Komputer w obecnym zepsuta klawiatura, uszkodzony monitor, a jest niemal niezbędny w celach edukacyjnych dla chłopców (Kuba wkrótce podejmie studia)
Materiały szkolne przydadzą się na start na studiach dla Kuby, a także dla Tomka, który bardzo lubi rysować
Jesteś tutaj: