Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Miejska integracja międzypokoleniowa - Niepodległa 2019

Uczcimy Niepodległość po raz kolejny !    
Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku w partnerstwie z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej  zajęła 94 miejsce w programie dotacyjnym "Niepodległa 2019".   Łącznie wnioski złożyło 2079 placówek, a dofinansowanie otrzymało 140.   
Kwota jaką otrzymaliśmy to 10 000 zł. Pomysłodawczynią i autorką projektu jest Agnieszka Lesisz pracownica Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, która poprowadzi warsztaty plastyczne.   "100 lat niepodległej Polski oczami dzieci, młodzieży i seniorów.
"Miejska integracja międzypokoleniowa"  to  3 miesięczny cykl wykładów historycznych i zajęć animacyjno-artystyczny zaplanowanych w Giżycku.   Zorganizujemy m.in. malowanie na szkle, naukę rysunku oraz malarstwo na płótnie. Pozyskane środki z grantu pozwolą na zakup materiałów plastycznych, biurowych oraz pomocy naukowych. Całość podsumujemy konkursem dla wszystkich mieszkańców Giżycka i wystawą prac, które będą zagadkami historycznymi w Międzypokoleniowej Integracyjnej miejskiej grze terenowej.   Celem projektu jest nauka historii Polski skupiając się głównie na naszym Mieście Giżycku poprzez zabawę, zdrową rywalizację, integrację międzypokoleniowa, poznanie nowych technik plastycznych i kreatywne myślenie. Projekt ułatwi uczniom zapamiętanie nawet najtrudniejszych dat i regułek i zaszczepi smykałkę do nauki. Obecność seniorów nauczy dzieci empatii i pokaże jak wygląda przeszłość oczami naszych dziadków i dlaczego pamięć o odzyskaniu
Niepodległości przez Polskę jest ważna.     Projekt zrealizujemy od czerwca do sierpnia. Część historyczna odbywać się będzie w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej pod okiem  Dyrektor Danuty Treszczyńskiej. Zajęcia plastyczne odbędą się w Klubie Młodzieżowym Pełna Chata - placówce Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, nad którymi
czuwać będzie  Dyrektor Ewa Ostrowska.   Zajęcia będą bezpłatne, a do udziału w projekcie zapraszamy dzieci od 8 roku życia. Zapisać się można w Klubie Młodzieżowym Pełna Chata (ul.Królowej Jadwigi 3A) i spędzić z nami całe wakacje.
Jesteś tutaj: