Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycko wspiera krwiodawców - wizyta w oddziale terenowym 28.02.2019

W ramach działań pod hasłem „Giżycko wspiera krwiodawców” Z-ca Burmistrza Giżycka Roman Łożyński i Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska odwiedzili odział terenowy Regionalnego  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.  Osoby, które dzisiaj  oddawały krew, otrzymały  rąk samorządowców kalendarze z logiem promującym krwiodawstwo. Autorką  ilustracji plastycznej w kalendarzu jest Kamila Dziekońska , uczennica Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu, która pod kierunkiem pani Patrycji Młyniec przygotowała pracę. Warto nadmienić, że to już trzecie logo Kamili, które trafiło na miejskie kalendarze w ciągu ostatnich lat.

Spotkanie w oddziale terenowym w Giżycku było okazją do porozmawiania z krwiodawcami o ich motywacjach do oddawania krwi, a także z pracownicami punku. Panie z RCKiK podkreślały, że zainteresowanie oddawaniem krwi w Giżycku jest duże, niemniej jednak widzą spadek ilości osób młodych. Dlatego też Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej planuje akcję promocji idei krwiodawstwa w giżyckich szkołach średnich.

W dniu wizyty, tj. 28.02.2019 r., do punktu przy ul. Bohaterów Westerplatte zgłosiło się 18 chętnych do oddania krwi, a jako 19-ty zarejestrował się Wiceburmistrz Roman Łożyński  i honorowo oddał krew, nie tylko promując  ideę krwiodawstwa, a dając dobry przykład.

Pozostałe kalendarze zostały przekazane do oddziału terenowego RCKiK i czekają na kolejnych krwiodawców. Można je otrzymać także w biurze Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Zapraszamy.

Przypomnijmy:

Dawcą krwi lub jej składników może zostać:

- każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat

- o masie ciała przynajmniej 50kg

- legitymująca się dokumentem stwierdzającym tożsamość, ze zdjęciem i numerem PESEL

  wraz z adresem zameldowania.

Oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Więcej informacji:

Oddział Terenowy RCKiK

(87) 428 18 96

(87) 429 94 22

ul. Bohaterów Westerplatte 4

11-500 Giżycko

Czynne od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
rejestracja dawców 7.30 - 10.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: