Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Urodziny Streetworking Giżycko i podsumowanie Bajkowego Lata ze Świetlicą 15-16.10.2018

 

15 października 2018 r. odbyły się 4 urodziny Streetworking Giżycko. Podopieczni z dwóch podwórek objętych działaniami Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej spotkali się na Wzgórzu św. Brunona na ognisku. Tradycją od samego początku stało się celebrowanie kolejnych lat działalności Streetworking. Przypomnijmy, że tą formę pracy pedagogicznej zapoczątkowała w Giżycku dyrektor Ewa Ostrowska, zatrudniając dwie streetorkerki Barbarę Nowosielską i Monikę Czerep oraz superwizjera Michała Łebskiego. Od samego początku nasza jednostka miejska współpracuje z Fundacją Human Lex z Ełku, przez co jest możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych i wzbogacenia programu wychowawczego. Pedagodzy ulicy współpracują także z dogoterapeutką Edytą Augustyniak, jako pierwi w Polsce wprowadzając tę formę pracy z dziećmi w ramach streetorkingu. Wspólne projekty zaowocowały organizacją międzynarodowych przedsięwzięć, warsztatów, obozów, konferencji oraz projektami rewitalizacji podwórek.

Z kolei 16 października 2018 r. podsumowano Bajkowe Lato ze Świetlicą. To również tradycja... Organizatorem Bajkowego Lata jest Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, ale wspiera ją wiele instytucji, stowarzyszeń i osób prywatnych. Dzięki temu zaangażowaniu udaje się latem przeprowadzić cykl imprez, które już stały się rozpoznawalną giżycką marką. Dlatego też rokrocznie jesienią odbywa się spotkanie podsumowujące, w tym roku po raz kolejny na statku "Dźwina" dzięki uprzejmości pani Beaty Kurowickiej. Na spotkaniu dyrektor Ewa Ostrowska przedstawiła prezentację multimedialną ze zdjęciami ze wszyskich ośmiu imprez. Dodatkowo pojawiła się fotorelacja z nowych wydarzeń. Po raz pierwszy Bajkowemu Latu towarzyszyły żywe szachy - zorganizowane na plenerowej szachownicy przy orliku na ul. Królowej Jadwigi. W rolę pionków wcielili się podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej, MKIS "Pełna Chata" i studenci Giżyckiego UTW. Po raz pierwszy także zorganizowano letnią grę terenową pod hasłem "100 lat Niepodległości". Gra miała charakter międzypokoleniowy. W roku 2018 zapoczątkowano współpracę z Fundacją Szekla, dzięki czemu pięcioro podopiecznych CPUIS wzięło udział w tygodniowym rejsie socjoterapeutycznym. Finansowo wsparła rejs Ubojnia Drobiu Górni. Dodatkowo w bieżącym roku Centrum Profilaktyki może pochwalić się nagrodą w ogólnopolskiej akcji "Sieciaki na wakacjach". Dzięki włączeniu zajęć edukacyjnych z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom Internetu do cyklu Bajkowe Lato, udało się dotrzeć z informacjami do kilkuset młodych mieszkańców Giżycka.
Podsumowanie Bajkowego Lata było też okazją do podziękowania pracownikom zaangażowanym nie tylko przy organizacji imprez czwartkowych, ale także prowadzących codzienne wakacyjne zajęcia dla dzieci w Świetlicy Socjoterapeutycznej i MKIS "Pełna Chata" - Dariuszowi Gajownikowi, Anecie Cwalinie, Annie Jankowskiej, Patrykowi Wasiukowi, Adrianie Wiśniewskiej, Agnieszce Lesisz, Bożenie Fokczyńskiej oraz wolontariuszowi Adamowi Pokora. Oba wydarzenia uświetnił swoją obecnością Burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz.


 

 

 

Jesteś tutaj: