Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

100 lat Niepodległej Polski - integracyjna gra terenowa

Wakacje z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej trwają... W każdy czwartek wakacji organizujemy Bajkowe Lato ze Świetlicą, od poniedziałku do piątku odbywają się zajęcia w Świetlicy Socjoterapeutycznej i Młodzieżowym Klubie Integracji Społecznej "Pełna Chata". Wkrótce kilkoro naszych dzieci popłynie w rejs socjoterapeutyczny... Szereg atrakcji kulturalnych mają też nasi studenci GUTW.

Nie zapominamy także o integracji międzypokoleniowej. Stąd też organizacja gry terenowej – wielopokoleniowej. Gra odbyła się 10 lipca na trasie od Hotelu St. Bruno na Wzgórze Świętego Brunona. Ze względu na charakter roku 2018 miała tematykę związaną ze 100 – leciem odzyskania Niepodległości.

W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny 8-10 osobowe: Młode Wilczki (studenci Giżyckiego UTW), Legioniści (dzieci z Pełnej Chaty), Kolumbowie (podpieczni Streetworking Giżycko) oraz Piłsudczycy (dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej). Każda drużyna miała te same zadania, ukryte w różnych miejscach po trasie. Zadania związane były oczywiście z tematyką 100 lat Niepodległej Polski. Rozpoczęły się zapaleniem znicza pod pomnikiem w Parku Rogera Goemera. Wśród licznych zadań były: znajomość hymnu, rozpoznawanie postaci historycznych, malowanie godła Polski za pomocą farb i stempli z ziemniaka, odznaczanie stolic Polski na mapie, rozpoznawanie melodii patriotycznych, kompletowanie stroju żołnierskiego, udzielanie pomocy przy złamaniu kończyny, tworzenie kotylionu. Były też zadania humorystyczne i ruchowe – przeciąganie liny, liczenie schodów na wzgórzu, usiądź na ławkę i popatrz w niebo, każdy z drużyny też musiał powiedzieć trzy  miłe rzeczy o sobie (co wbrew pozorom nie było dla niektórych takie łatwe). Zadaniem końcowym, a jednocześnie najbardziej wspominanym był „Pewex”, czyli wydawka kiełbasek, picia oraz chleba w oddzielnych kolejkach – dzięki znalezionym na trasie kartkom żywnościowym uczestnicy mogli odebrać prowiant. Każda drużyna również na trasie miała ukryte kolorowe kartki z literami, gdzie w ramach integracji na koniec zabawy ułożone zostało wspólne hasło – 100 lat Niepodległej Polski.

Gra okazała się bardzo atrakcyjna, planujemy więc jej powtórzenie dla szerszego kręgu osób. Dziękujemy za zaangażowanie pomysłodawcom gry - Agnieszce Lesisz, Partykowki Wasiukowi i Monice Czerep oraz oczywiście pozostałym pracownikom CPUIS.

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: