Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Szkolenie "Interwencja w sytuacji przemocy rówieśniczej" 14.04.2018

Zaproszenie na szkolenie „Interwencja w sytuacji przemocy rówieśniczej”

Giżycko 14.04.2018 (sobota)

Godz. 9.00 – 15.20.

 

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej zaprasza na szkolenie dla nauczycieli i innych profesjonalistów pracujących z dziećmi. Szkolenie jest organizowane w ramach współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Szansę. Finansowane jest ze środków Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

Szkolenie ma za zadanie poszerzyć wiedzę profesjonalistów pracujących z dziećmi na temat zjawiska przemocy rówieśniczej oraz zwiększyć  ich kompetencje identyfikacji przemocy rówieśniczej, podejmowania działań interwencyjnych oraz przygotowywania i realizowania planów pomocy dzieciom. 

Po szkoleniu uczestnicy:

  • mają głębszą wiedzę na temat przemocy rówieśniczej zarówno w świecie realnym, jak i cyberprzestrzeni;
  • znają zasady interwencji w sytuacjach przemocy rówieśniczej;
  • potrafią rozpoznawać potrzeby dzieci uwikłanych w przemoc;
  • wiedzą jak przygotować i realizować plany pomocy dzieciom.

Trener – LUCYNA KICIŃSKA -  Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW, spec.: wychowanie resocjalizujące, rocznego kursu prowadzenia warsztatów i treningów w oparciu o proces grupowy, Studium Terapii Narracyjnej (afiliacja Centre for Narrative Practice w Manchesterze). Od 12 lat współpracuje organizacjami pozarządowymi specjalizującymi się świadczeniem pomocy telefonicznej i online. Szkoli profesjonalistów z zakresu świadczenia pomocy przez telefon i online, jest autorką narzędzi edukacyjnych dot. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Od 2009 r. związana z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie odpowiada m.in. za działanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci 800 100 100.

 

Zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ilość miejsc ograniczona.

 

 

 

Jesteś tutaj: