Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Uzależnieniom stop - spotkania edukacyjne

Celem projektu "Uzależnieniom stop" jest podniesienie świadomości młodzieży, pedagogów i rodziców w istocie zagrożeń związanych z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, eliminacja czynników sprzyjających uzależnieniom, ukazywanie społeczno-kulturowych i psychologicznych uwarunkowań sięgania po środki uzależniające, o przeciwdziałaniu przemocy, o zachowaniach asertywnych oraz poznanie miejsc w naszym środowisku lokalnym, w których można uzyskać pomoc.

 

Z ramienia Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w spotkaniu uczestniczyła dyrektor Ewa Ostrowska , a z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia Andrzej Kowalczyk, kierownik terapii.

 

Spotkania w szkołach zorganizował węgorzewski Szpital Psychiatryczny SP ZOZ w Węgorzewie i Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu w Giżycku w ramach realizacji zadania publicznego (projekt "Uzależnieniom stop"), prowadzą je specjaliści psychoterapii uzależnień, psycholodzy i policjanci. Zajęcia odbywają się w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w Giżycku oraz w Węgorzewie.

Patroni projektu - Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk, Starosta Powiatu Węgorzewskiego Halina Faj, Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Starosta Powiatu Giżyckiego Wacław Strażewicz.

Jesteś tutaj: